יום ראשון, 5 באפריל 2015

ילדה של אחרים / עינת דנון


קצת על הספר מהאינטרנט
בוקר אחד זוכים יעל ואריק כץ בירושה מפתיעה: במסגרת הסכם חילופי צוואות שערכו בעבר עם זוג חברים מקנדה, הם זוכים לרשת את נועה, בתם בת העשר של בני הזוג.
נועה אינה מצליחה להיקלט בישראל ויעל מחליטה לעזוב באופן זמני את אריק ואת ילדיהם המשותפים, ולחזור איתה לטורונטו כדי לחפש לה משפחה מאמצת מתאימה יותר. היא יוצאת איתה למסע לקנדה, מתגוררת בביתה, מתאמצת לבנות איתה מערכת יחסים, ומגלה בהמשך כי הקשר עם נועה עמוק יותר ממה שהיה נראה לעין.
הגילוי מעורר טלטלה, מביא להבנה שהחיים שאחרי, לעולם לא יוכלו להיות כמו אלה שלפני, ומעמיד את יעל בפני התלבטות לגבי הקשרים בחייה.
על הורות ומחויבות, על אהבה ודי.אן.איי, על המקומות הרחוקים בעולם ועל הבית האמיתי שביניהם.

מהדף של עינת:
נועה ויעל מכינות "ספגטי מאמי", הנה המרשם:
"אני מעמידה לפניה את הקערית המלאה ונועה אומרת: "יעל אני לא רוצה קורנפלקס את יכולה להכין לי ספגטי מאמי"? היא רצה וקופצת מוציאה במרץ עגבניות ובצל וקופסת שמנת ומערימה על השיש. המגנטים שעל דלת המקרר מציצים אלי עם אמא שלה המחייכת במבט ביקורתי על האשה שמשתדלת במטבח שלה בהכנת ספגטי מאמי. 
חתכנו סלסלת עגבניות, הוספנו שתי שינים של שום, טיפטפנו כף שמן זית גם על החולצה, עירבבנו במחבת, הזלפנו קופסת שמנת ונועה זרתה אורגנו וקישטה בזיתים. 
היא טעמה ביס ראשון מהספגטי ואמרה: 'וואו כמו של אמא בדיוק' והתקדמה לביס חגיגי נוסף. עד שהאפונית הזערורית שאוכלת בימים רגילים לארוחת ערב חצי פרוסה (רק את הרך בלי הקשה של הלחם) חיסלה שתי צלחות מלאות וביקשה עוד מנה כי היא נורא רעבה ולא מצליחה לשבוע".
**המרשם המלא.. בספר.


ספר מקסים, מעורר תהיה ומחשבה, מחשבה על הילדה ועל גורלה..
מה יהיה?
איפה היא תהיה?
יש לי ילדה בת 10 -התהיות והמחשבות על נועה הילדה מהספר,
ומחשבה שאיזה כייף אני אוהבת שהבנות שלי מבשלות איתי ונמצאות איתי במטבח...
ספר נוגע ללב ומלא רגש.

את הפרק הראשון ניתן לקרוא כאן

לדעתי הספר מתאים מגיל 16 ומעלה

זהבית שקד

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה